Doporučujeme: UBYTOVÁNÍvCHORVATSKU.cz Adriatic.hr Apartmány

» Ostrov Krk pod lupou
Autor | 0 Komentářů
Publikováno: 22 dubna, 2014

Celkem 409 kilometrů čtverečních zabírá ostrov Krk svojí plochou v Jaderském moři a je tak největším ostrovem, který v této oblasti můžete nalézt. Celý ostroj je výborně propojen s okolním světem. Na ostrov totiž vede most, který umožňuje dobré spojení s mezinárodním letištěm. Na ostrově Krk je rajská zahrada téměř na každém kroku.

Východní pobřeží je lemováno bílými skalami ošlehané mořem, které je průzračně čisté. Výborným kontrastem východnímu pobřeží je vnitrozemí a západní pobřeží, které je naopak velmi bujné a bohaté na přírodní krásy. První dochované známky o ostrově Krk pocházejí již z dávných dob Liburnů, které zde byli prvními osadníky. Římané následně založili osadu Curicum, která se dnes jmenuje stejně jako tento ostrov a Fulminum známou jako dnešní Olmišajl.

KRK2

Na celém ostrově můžete nalézt zbytky z dřívějších hradeb, kostelů, lázní a starověkých památek. Kolem šestého století se ostrov dostal pod správu chorvatské země a během francké a byzantské okupace ostrov Krk připadl Benátkám. Od roku 1480 do roku 1797 tak ostrov patřil pod přímou správu Benátek. Na území ostrova se našla Bašská deska, která je nyní k vidění v chorvatské Akademii výtvarných umění a vědy v Záhřebu.
Město Krk, který se pyšní shodným jménem, jako ostrov Krk se chlubí zachovalými hradbami a benátskými branami. Dnešní město, které se dříve jmenovalo Curicum, oplývá bohatou architekturou renesančních budov a římských lázní. Městské hradby, které se rozpínají po celém obvodu města, jsou tvořeny třemi benátskými branami, městská brána se strážní věží zvaná Kamplin, Mořská brána a Honí brána. Na náměstí se nachází katedrála Nanebevzetí Panny Marie, která pochází z 12. století, ale během své existence prošla několika změnami. Uvnitř najdete čtyři nádherné kresby od Cristofora Tasca a krásně zdobený dřevěný barokní kazatelnu. Kolem katedrály se nachází i frankopanský hrad a několik muzeí.

Profil | Přihlášen přes RSS
Podobné články nenalezeny.