Krk je největším ostrovem v Jaderském moři, jeho rozloha dosahuje 409 kilometrů čtverečních. Na pevninu se odtud klene most, který umožňuje spojení s mezinárodním letištěm na ostrově. Východní pobřeží vypadá takřka přízračně – lemují jej bílé skály ošlehávané větrem bóra. Naproti tomu vnitrozemí a chráněné západní pobřeží je charakterizováno bohatou a bujnou vegetací.
Ostrov Krk byl poprvé osídlen Liburny, po nichž přišli Římané, kteří založili Curicum, současný Krk a Fulminum, dnešní Omišalj. Dochovaly se zde fragmenty hradeb, lázní a vil s podlahovými mozaikami.
V 6. století se ostrov dostal pod nadvládu Chorvatska a po francké a byzantské okupaci připadl Benátkám. V dalším průběhu let se zde vystřídalo několi dalších vlád.
Město Krk se rozvinulo ve středověku na místě římského města Curicum. Dodnes vydržely neporušené hradby a tři benátské brány. Na hlavním náměstí jsou renesanční budovy a nedaleko římských lázní stojí katedrála Nanebevzetí Panny Marie ze 12. století.
Dalšími městy je Omišalj, jehož úzké uličky vás povedou od pobřeží nahoru na náměstí s benátskou lodžií, kamenným kostelem sv. Heleny se zvonicí a kupolí z 16. století.
Naproti Omišalji se nachází město Baška. Jeho nová část na pobřeží je oblíbeným turistickým letoviskem s krásnou pláží dlouhou dva kilometry a průzračnou vodou. Baška má několik historicky cenných památek, jako je například Kostel sv. Trojice z 18. století.
Další pozoruhodností ostrova Krk je františkánský klášter Košljun z 15. století. Je zde křížová chodba se záznamy z římského a středověkého období vytesanými do kamene. V
knihovně pečují o více než 20 tisíc listin v hlaholici.
Za návštěvu stojí i Bakar s frankopanským zámkem a okolní rybářskou osadou. Je zde i farní kostel, kde vyniká obraz Svaté Trojice od Girolama da Santacroce, uznávaného italského malíře žijícího v 16. století.
Vylášeným letoviskem je Kraljevica v pevninském Chorvatsku a s Krkem je spojena dlouhým mostem. V historickém jádru se nachází zámek ze 16. století.