Diokleciánův palác není jedinou historickou kulturní památkou ve Splitu. Město má i další skvosty v podobě historických budov, přírodních úkazů nebo zajímavých kulturních událostí. V době středověku poblíž městských hradeb vznikalo několik vesnic, které byly na sebe navzájem napojeny, aby vzniklo uspořádané osídlení.
Díky tomu pak vznikla náměstí jako je náměstí Bratří Radiců a Národní náměstí či se vybudovali honosné paláce Cambiů a radnice. V roce 1420 se začali budovat honosné hradby a opevnění kolem celého města a stále jsou patrné hradby mezi Splitem a Trogirem, které v dřívějších dobách sloužily jako obraný val proti útokům Turků.
Již zmíněné náměstí Bratří Radiců se nachází v jihozápadním cípu paláce. Všimnete si ho na první pohled, neboť hned vedle náměstí je vysoká věž Marina, která je zde již od dob vybudování hradu v polovině 15. století Benátčany. Na protější severní straně pak stojí palác Milesiů z 17. století a uprostřed náměstí je postavena socha spisovatele a filozofa Marka Marulice, který se prosadil o rozšíření literatury v chorvatském jazyce. Město má několik muzeí, kde se můžete kochat pohledem na archeologické vykopávky, dochované spisy z římského a benátského období. Muzeum chorvatských archeologických památek bylo založeno roku 1975 a spravuje všechny památky vykopané kolem Splitu a blízkého okolí nebo se zajděte podívat do archeologického muzea, založené roku 1820. Je zde vystaveno na desítky artefaktů z římského a raného středověkého období, jako jsou sarkofágy, šperky, mince či svitky a pergameny. Kromě historických staveb má město Split i kousek do přírody. Ve městě se totiž nachází chráněná přírodní rezervace, do které se dostanete ve východní části města po točitých schodech. Cestou se můžete zastavit i v kostele sv. Mikuláše z 13. století. Nádherný výhled na moře z přírodní rezervace vás bohatě uspokojí. V případě dobrého počasí, lze zahlédnou ostrovy Brač, Hvar či Šolta.