Doporučujeme: UBYTOVÁNÍvCHORVATSKU.cz Adriatic.hr Apartmány

» Krásy národního parku Kornati
Autor | 0 Komentářů
Publikováno: 15 října, 2018

Již v roce 1980 byl tento park díky své přírodní kráse vyhlášen za park národní. V té době to byl již pátý jugoslávský národní park. Samozřejmě, že se zde ihned začalo budovat zázemí pro vytvoření cestovního ruchu, které ale nijak nenarušilo okolní přírodu, její kouzelnou faunu a flóru i ostatní přírodní úkazy.

Dnes jsou již všechny práce samozřejmě dokončeny a park je otevřen široké veřejnosti, která návštěv samozřejmě hojně využívá ke strávení své nezapomenutelné dovolené. Nejčastěji je park vyhledáván potápěči kvůli svým ostrovům, které nabízí široké využití a ideální podmínky pro tento sport.

Kornatské ostrovy

Jsou součástí severodalmacké ostrovní skupiny a jejich břehy omývá panensky azurové Jaderské moře se svým úchvatným a velice rozmanitým podmořským životem. Můžete zde obdivovat mořské štíry, delfíny, cejny či další středomořské ryby.

Souostroví je tvořeno až 140ti ostrovy, rozkládající se na ploše 300 kilometrech čtverečních. Jenom v národním parku Kornati se jich rozkládá 89 a táhnou se podél chorvatského pobřeží. Kvůli působení přírodních vlivů došlo ke zdeformování vápencové desky, což mělo za následek vznik průlivů a labyrintů z vody a ze skal. Není tedy výjimkou, že zde spatříte vysoká skaliska, jež vystupují přímo z moře. Jelikož jejich špičky připomínají koruny stromů, bylo právě podle nich toto souostroví pojmenováno – Kornati.

Je zde k vidění spousta geologických útvarů, jako například barevné geologické vrstvy, jež dávají dohromady úchvatné vzory. Na samotné konci ostrova váš čeká pomyslná třešnička na dortu v podobě 109 metrů vysokého skalního bloku s názvem Opat. V dřívějších dobách byly ostrovy porostlé lesy, které ale vykáceli Římané, kteří si z jejich dřeva stavěli lodě. Tím se stalo, že se zde již prakticky stromy nenacházejí.

Zdejší vody se vyznačují svou průzračností, které každoročně láká velké davy turistů. Budete mezi nimi letos i vy?

Profil | Přihlášen přes RSS
Podobné články nenalezeny.