Brač je třetím největším ostrovem Chorvatska. Má délku 40km a oválný tvar s maximální šířkou 15 km. Zajímavostí je také fakt, že zde dnes žije asi 15 tisíc stálých obyvatel, ale ještě více lidí odtud žije v chilském městě Punta Arenas a v jeho okolí.
Hornatá střední část ostrova Brač vrcholí Vidovou gorou, po geologické stránce je tvořen vápencem a také mramorem, který má výbornou kvalitu a pověst v celém světě. Bez zajímavosti není, že z bračského mramoru byl postaven nejen Diokleciánův palác ve Splitu, katedrála v Šibeniku, ale také Bílý dům ve Washingtonu nebo berlínský Reichstag. Vedle těžby převážně ozdobného kamene v mnoha zdejších lomech se na Brači pěstuje vinná réva a ovoce. Lidé se také živí rybolovem a turistickým ruchem. Turistickou metropolí je Bol, město ležící u proslulého mysu Zlatni rat na jižním pobřeží, který je unikátní tím, že jeho tvar se neustále mění v důsledku větru a působením vln, které mění tvar nejen pobřeží, ale celého mysu se zlatým pískem.
Samotný Bol, přístav ležící pod Vidovou horou, je zastávou trajektu ze Splitu na Hvar, a dokonce má své letiště. Kromě věhlasného mysu Zlatni rat, jsou na Brači i další nádherné pláže o celkové délce 15km. V létě se zde koná množství kulturních a sportovních akcí. K těm nejznámějším patří ženský tenisový turnaj zařazený do okruhu WTA.
Nejvýznačnější stavbou Bolu je dominikánský klášter, postavený na mysu Glavica, což je necelé tři kilometry na východ od Zlatni ratu. Jeho historie sahá až do byzanstské doby. Původně to byl biskupský kostel, který v r. 1475 získali mniši v bílých kápích. V současnosti je zde umístěno museum s řadou zajímavých exponátů. Z dalších staveb Bolu stojí za zmínku kostel Panny Marie Karmelské z přelomu 18. a 19. století, několik barokních paláců, lodžie či středověký kostelík sv. Jana, v němž byly při rekonstrukci objeveny téměř 1000 let staré nástěnné malby.